Minikurz kytarových doprovodů

Možná se vám to už stalo. Chtěli jste se naučit nějakou jednoduchou písničku na kytaru. Na kytaru! Jakože… Na to přeci umí kdejakej jantar, tak to musím zvládnout taky. Žejo! Nejspíš jste si říkali jako já kdysi…  

Ale pak jste zjistili, že to není tak úplně lehké… Že sice teoreticky ty akordy se tam nějak poskládají, rytmus vám taky Google nebo Já písnička poradí, ale pořád to ne a ne dát dohromady. 

Z neznámého důvodu to pořád drhne, případně rovnou drnčí a někdy i skučí

Nebo se možná teprve chystáte začít hrát a stále k tomu nemůžete sebrat odvahu, protože se bojíte, že:

 

  • vás partner zabije, když přijdete s tím, že budete jezdit každý týden na lekci kytary
  • vás děti zabijí, když jim budete zpívat
  • vaše kočka vás umlátí plyšovou koulí
  • nebudete umět správně položit prsty na struny
  • nebudete umět držet rytmus
  • nebudete vědět, co znamenají všechny ty značky ani se strýčkem Googlem v patách

Na youtube existuje nepřeberné množství tutoriálů, jak se naučit hrát cokoliv – od Bedny od whiskey po Bacha. Jenže ani tohle nemusí být to pravé ořechové. Oni vám to sice krásně ukážou, zablýskají na vás zuby, řeknou, že je to easy a nakonec vám nabídnou noty, akordy, tabulatury nebo online lekci na odkazu v komentáři. 

Takže se může stát, že ani tady nepochodíte, protože potřebujete dozor a zpětnou vazbu ohledně toho, jestli máte dobře položené prsty, jestli to vlastně celkově děláte dobře nebo co. Zkrátka a dobře, že na vás koukne nějaké zkušené učitelské oko a řekne vám, co děláte dobře, co špatně a dá vám tipy, jak své hraní ještě vytunit.

Nebylo by lepší svěřit se do rukou odborníka a chodit někam na hodiny kytary?

To by každopádně bylo. S tímto názorem se setkávám často a zcela s ním souzním. Není nad fyzickou lekci, kdy si k vám někdo sedne  a přesně vám ukáže co a jak dělat, opraví držení ruky apod. 

Ale… Asi všichni víme, že taková soukromá hodina není moc levná věc, že? A co si budeme povídat, když si jich pár zaplatíte, může se stát, že se vám po čase ty informace prostě vykouří z hlavy. To je pak na čase se objednat na další lekce a znovu si osvěžit paměť… 

Teď si představte, že nic z toho absolvovat nemusíte. Žádné dojíždění na lekce kytary. 

Prostě si jen zapnete počítač, nahodíte mobil nebo jiný přijímač, zavřete se na chvíli na klidné místo u vás doma a budete postupovat přesně podle návodu, který vám taková zkušená a vystudovaná kytarová úča nachystala.

Jak to bude probíhat?

Po uhrazení objednávky vám do e-mailu přijdou přístupové údaje ke kurzu. Poté už vám nic nebude bránit v tom, abyste se do hraní pustili hlava nehlava. 

Obdržíte také odkaz na uzavřenou facebookovou skupinu, kde bude probíhat tolik potřebná reflexe na vaše hraní a kde vám budu k dispozici.

Jednotlivé lekce jsou očíslované a velmi vám doporučuju, abyste pokračovali postupně a nesnažili se zdolat Everest hned na první dobrou. Mimochodem právě to je důvodem toho, proč u většiny lidí tutoriály z youtube nefungují. Je potřeba zdolávat dobře všechny dílčí kroky postupně. 

Každou lekci byste měli zvládnout za 5-7 dní každodenního tréninku. Kurz obsahuje celkem tři lekce a jednu bonusovou. Nejdříve se naučíme čtyři základní akordy, poté rytmus pro pravou ruku a nakonec to budeme dávat celé dohromady. 🙂 

Každodenní trénink je opravdu důležitý, ale nelekejte se, že to nebudete zvládat. Bohatě postačí, když se cvičení budete věnovat deset minut denně, navíc vám dám užitečné tipy, jak se v hraní zdokonalovat i v běžném životě, například při sledování filmu s rodinou tak, abyste ostatní nerušili. 

Samozřejmě chápu, že každý má svoje tempo, proto se nebojte vrhnout i na další lekci v případě, že už vám ta první nebude dělat problém. S podrobnostmi vás nebudu teď nudit, vše se dozvíte uvnitř kurzu. 

Naučíme se sled několika akordů, se kterými si doprovodíte konkrétní písničku. Záměrně vybírám tu nejvíc univerzální píseň, kterou mám ověřenou léty praxe jako nejlepší do začátku. Kromě toho, že se v ní vyskytují nejfrekventovanější kytarové akordy i rytmus, docela dobře se taky zpívá. 

Kolik to bude stát?

Cena tohoto minikurzu je 250 Kč

Za tuto cenu byste horko těžko uhnali soukromého lektora na jednu lekci kytary. Koneckonců se můžete porozhlédnout třeba na tomto serveru. Nicméně i tak byste si museli později připlatit ještě další lekci (nebo spíš lekce), aby se na vás někdo mrknul, zda jste se to naučili dobře.

Možná si také říkáte, proč je to tak levné, když je to taková bomba? Ano, tuto otázku jsem si také pokládala. Rozhodla jsem se cenu kurzu dát nízko z několika důvodů. Tím hlavním je skromné přání, aby zase v létě u táboráků hrály kytary místo telefonů. Další důvod je ten, abyste se nad koupí nemuseli moc zamýšlet a vrhli se do toho po hlavě.

Za jak dlouho to budu umět?

Jsem přesvědčená, že se naučíte hrát písničku dřív než řeknete švec. Ale abych vám dala trochu času navíc, řekněme, že za tři týdny to zvládnete bezpečně. Pokud tedy máte chuť a vůli se do toho obout. 

Navíc přístupy ke kurzu vám zůstanou napořád, takže není kam spěchat.  

V kurzu na vás čeká ještě pár praktických bonusů, které vás nasměrují dále. 

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.