Minikurz kytarových doprovodů

Možná se vám to už stalo. Chtěli jste se naučit nějakou jednoduchou písničku na kytaru. Na kytaru! Jakože… Na to přeci umí kdejakej jantar, tak to musím zvládnout taky. Žejo! … nejspíš jste si říkali jako já kdysi…  

Ale pak jste zjistili, že to není tak úplně lehké… Že sice teoreticky ty akordy se tam nějak poskládají, rytmus vám taky Google nebo Já písnička poradí, ale pořád to nějak ne a ne dát dohromady. 

Z neznámého důvodu ta kytara pořád drhne, případně rovnou drnčí a někdy i skučí.

Nebo se možná teprve chystáte začít hrát a stále k tomu nemůžete sebrat odvahu, protože se bojíte, že:

 

  • vás partner zabije, když přijdete s tím, že budete jezdit každý týden na lekci kytary
  • vás děti vystěhují, když zjistí, že se učíte hrát
  • vaše kočka vás umlátí plyšovou koulí, jakmile začnete vyluzovat jakékoliv tóny
  • nebudete umět správně položit prsty na struny
  • nebudete umět držet rytmus
  • nebudete vědět, co znamenají všechny ty značky v písničkách ani se strýčkem Googlem v patách

Na youtube existuje nepřeberné množství tutoriálů, jak se naučit hrát cokoliv – od Bedny od whiskey po Bacha. Jenže ani tohle nemusí být to pravé ořechové. Oni vám to sice krásně ukážou, zablýskají na vás zuby, řeknou, že je to easy a nakonec vám nabídnou noty, akordy, tabulatury nebo online lekci na odkazu v komentáři. 

Takže se může stát, že ani tady nepochodíte, protože potřebujete dozor a zpětnou vazbu ohledně toho, jestli máte dobře položené prsty, jestli to vlastně celkově děláte dobře nebo co. Zkrátka a dobře, že na vás koukne nějaké zkušené učitelské oko a řekne vám, co děláte dobře, co špatně a dá vám tipy, jak své hraní ještě více vytunit.

Nebylo by lepší svěřit se do rukou odborníka a chodit někam na hodiny kytary?

To by každopádně bylo. S tímto názorem se setkávám často a zcela s ním souzním. Není nad fyzickou lekci, kdy si k vám někdo sedne  a přesně vám ukáže co a jak dělat, opraví držení ruky apod. 

Ale… Asi všichni víme, že taková soukromá hodina není moc levná věc, že? A co si budeme povídat, když si jich pár zaplatíte, může se stát, že se vám po čase ty informace prostě vykouří z hlavy. To je pak na čase se objednat na další lekce a znovu si osvěžit paměť… 

Teď si představte, že nic z toho absolvovat nemusíte. Žádné dojíždění na lekce kytary. 

Prostě si jen zapnete počítač, nahodíte mobil nebo jiný přijímač, zavřete se na chvíli na klidné místo u vás doma a budete postupovat přesně podle návodu, který vám taková zkušená a vystudovaná kytarová úča nachystala.

Jak to bude probíhat?

Po vyplnění vašich údajů a potvrzení souhlasu se zpracováním osobních údajů obdržíte odkaz na uzavřenou facebookovou skupinu, kde bude probíhat tolik potřebná reflexe na vaše hraní a kde vám budu k dispozici.

Jednotlivé lekce jsou očíslované a velmi vám doporučuju, abyste pokračovali postupně a nesnažili se zdolat Everest hned na první dobrou. Mimochodem právě to je důvodem toho, proč u většiny lidí tutoriály z youtube prostě nefungují. Je potřeba zdolávat všechny dílčí kroky postupně a jistě.

Každou lekci byste měli zvládnout za 5-7 dní každodenního tréninku, ale dobrá zpráva je, že kurzem můžete jít svým vlastním tempem. 

Kurz obsahuje celkem tři lekce a jednu bonusovou. Nejdříve se naučíme čtyři základní akordy, poté rytmus pro pravou ruku a nakonec to budeme dávat celé dohromady. 🙂 

Každodenní trénink je opravdu důležitý, ale nelekejte se, že to nebudete zvládat. Bohatě postačí, když se cvičení budete věnovat deset minut denně, navíc vám dám užitečné tipy, jak se v hraní zdokonalovat i v běžném životě, například při sledování filmu s rodinou tak, abyste ostatní nerušili. 

Samozřejmě chápu, že každý má svoje tempo, proto se nebojte vrhnout i na další lekci v případě, že už vám ta první nebude dělat problém. S podrobnostmi vás nebudu teď nudit, vše se dozvíte uvnitř kurzu. 

Naučíme se sled několika akordů, se kterými si doprovodíte konkrétní písničku. Záměrně vybírám tu nejvíc univerzální píseň, kterou mám ověřenou léty praxe jako nejlepší do začátku. Kromě toho, že se v ní vyskytují nejfrekventovanější kytarové akordy i rytmus, docela dobře se taky zpívá. 

Kolik to bude stát?

Cena tohoto minikurzu je 350 Kč. 

Tento kurz je nyní ZDARMA.

Proč tomu tak je?

Jak jistě víte, nacházíme se teď všichni v nelehké situaci. Stav nouze vyhlášený naší vládou nás již teď po pár dnech všechny znatelně poznamenal a hlavní změny teprve přijdou. 

A protože psychická pohoda je to nejdůležitější, co v současné době potřebujeme my všichni, rozhodla jsem se, že vám k ní pomůžu prostřednictvím hudby a zcela zdarma.

Je potřeba se vzájemně podporovat, jak to jen jde. A moje parketa je hraní na kytaru.

Chápu, že zvládnutí jedné písničky na kytaru nikomu zdraví nezachrání, ale věřím tomu, že vás to může povzbudit na duchu. A to je teď především potřeba. 

Má to ale jeden háček

Protože doopravdy chci podpořit lidi, kteří využijí času stráveného doma v tomto období nouzového stavu naší republiky, budu od vás chtít, abyste mi do 10. 4. 2020 zaslali své video, kde bude vidět, jaký jste udělali pokrok. Samozřejmě není nutné celý kurz  do té doby absolvovat, ale chci si být jistá, že jste alespoň začali.

Za jak dlouho to budu umět?

Jsem přesvědčená, že se naučíte hrát písničku dřív než řeknete švec. Ale abych vám dala trochu času navíc, řekněme, že za tři týdny to zvládnete bezpečně. Pokud tedy máte chuť a vůli se do toho obout. 

V kurzu na vás čeká ještě pár praktických bonusů, které vás nasměrují dále.