Muzicíruj

Lekce hudby

Domluvte si se mnou lekci hry na kytaru, zpěvu nebo hudební teorie.

Hry

Hudební teorie hravou formou. Naučte se, co je třeba, a dobře se při tom bavte.

Online kurzy

Hudební vzdělání z pohodlí domova není sci-fi.

Tréma

Chcete dostat vystupování na veřejnosti pod kontrolu? Provedu vás krok za krokem.

Dost pravděpodobně mě znáte jako srandičkářku, která bere život s nadhledem i přes všechny podivnosti, které zažívá. Jistě vám ale neuniklo, že jsem také zapálená muzikantka. Můj příběh nejen o hudbě si přečtěte tady

Obor, kterému jsem zasvětila celý dosavadní život, mě baví a naplňuje. Nejen že sama ráda koncertuji a je pro mě velkou výzvou zdolávat trému zas a znova, ale také mám bohatou praxi učitelky hudby na ZUŠ. 

Největší lekcí ohledně výuky hudby mi dala dcera a moment, kdy jsem se rozhodla, že ji začnu sama učit na kytaru.

Řeknu vám: domácí výuku do každé rodiny! Je to transformační zážitek a to bez nadsázky! 

Tehdy jsem chtě nechtě musela opustit to teplé místečko za učitelskou židlí a vcítit se také do role rodiče. Jak se asi takový rodič, který vyšle své dítko na hudební dráhu, cítí? Jak si poradí se všemi těmi věcmi, kterým dost možná ani chudák sám nerozumí? A konečně mi začalo dávat smysl, proč mnozí rodiče mých žáků prostě nespolupracují. Začala jsem je chápat. A zároveň bych to nebyla já, kdybych se nerozhodla, že s tím něco udělám.

Tím, že jsem se otevřela novému úhlu pohledu a snažila se do něj co nejvíce vcítit (a to věru není při výuce mé dcery lehký úkol, to mi věřte), napadaly mě zčistajasna nové a nové nápady, jak co nejvíce rodiče zapojit do procesu hudebního vzdělávání. V mém rozhodnutí pokračovat mi pomáhají navíc i rodiče mých žáků, kteří se stále více zajímají o detaily ohledně výuky a projevují zájem si splnit svůj dávný sen a naučit se hrát na kytaru. 

A je moc fajn sledovat, co to udělá s dětmi, když se rodiče chtějí také zapojit do jejich hudebních aktivit.

Vyvinula jsem tedy několik edukativních her, které průběžně testuju na svých žácích. Především se jedná o základní poznatky z hudební teorie.

Hudební teorie nebo-li nauka je takový známý strašák všech ZUŠek, obvykle ji všechny děti z duše nenávidí a zpravidla by daleko radši vyfásly od uklízečky hadr a koště a šly drhnout záchodky o dveře vedle než se šprtat noty. 

Snažila jsem se zapojovat hry do hodin tak moc, až z toho klasického učení nakonec moc nezbylo. Což se mi taktéž úplně neosvědčilo, ale byla to cenná zkušenost. 

Právě edukativní hry jsou ale skvělým pomocníkem při výuce nejen ve škole, ale i doma. Díky nim se můžete se svým dítětem o hudbě nejen bavit, ale také se přitom pobavit.